חרדים וקצבאות

מהממת, כרגיל, ההתנפלות על הלבושים בשחור. הם כולם הרי מיקשה אחת, אותה שפה, אותו חיתוך דיבור. היהלומן הבלגי מול האברך המטופל בשלושה ילדים וקצבה של אלף שקל מהמדינה. טפילים, תוכנית ליבה, שחור, שחור ותרנגול כפרות. גם יש להם ריח (בלחישה לעת עתה).

וההתנפלות של הסטודנטים היא עליהם. שהרי לא יעלה על הדעת לקחת מתקציב הבטחון או מעתודות הגז או מכל מאגר אחר שמכיל פי מיליארד ויותר מהתקציב של האברכים. כי אנחנו הרי שוחרי שוויון, אז בואו נשקע כולנו באותם מחוזות. שאף אחד לא יקבל. אף אחד.

לא נצמצם אימון טיסה אחד כדי שיהיו מלגות לעוד אלף סטודנטים. עדיף למנוע ממי שכבר מקבל. זה דומה למהלך הגאוני של התנועות הפשיסטיות של הליכוד (ז'בוטינסקי: אני פשיסטן) והפאשיו המילאנזים (מוסוליני:  אטעם מהריזוטו סרטנים), איך הם ליכדו את העניים וגרמו להם להתנגד לעניים האחרים. מאד יפה, מאד מתוחכם ומאד מתאים לסטודנטים של ישראל 2010. שום מילה על הכיבוש, שום מילה על חוסר צדק חברתי. בואו נשחט תרנגולות כדי להראות לחשוכים האלו כמה אנחנו נאורים, בואו ניקח מהם את הכסף. כדי שיהיה שוויון. בואו נזיע עבור זה ונצא לכיכרות.

ישחקו הנערים לפנינו. בדומה למהלך בסברה ושתילה. שיהרגו אחד את השני באוהלה של תורה או באוהלו של ניטשה. כיף לאוצר, כיף לסטודנטים על ההירואיות מול החלשים והכי כיף לשחורים. כי להם תמיד כיף. תראו איך בטיסות הם תמיד שם. לאן הם נוסעים בכלל עם כל הילדים האלו. אי אפשר כבר לחיות כאן.

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • Rani  ביום נובמבר 5, 2010 בשעה 9:02 pm

  פזמון מוכר. הם לא תורמים לעתיד שאתה רוצה לפי איך שאתה כותב ומדבר. הם יוצרים גוש ענק של אוכלוסיה שמצביעה לפי פקודות הרבנים, נגדך. הם מקבלים את דעת רבניהם עלך, על הערבי, האישה, הגוי כיצורים נחותים. הם כופים על מאות אלפי צעירים בורות מוחלטת בכל הגורמים שצריכים להביא אדם בחברה דימוקראטית להחלטות רציונליות על שלום ומלחמה, הון ועבודה, אדם וסביבה. הם בונים מערכת הצדקה לקיומם ששוללת את הערך של עבודת כפיים, מחשבה עצמית, מגע עם האחר בהנחה מראש שהוא שווה ערך לך. הם בהנחיית רבניהם מצביעים למען מלחמות שהם לא יילחמו. אין בין זה ובין תקציב הבטחון ולא כלום. הוויכוח אינו על כסף, פשוט בישראל של היום כסף הנו המניע היחיד של רוב בני האדם אז משתמשים בכסף כגורם מניע גם בעניין זה.

 • עידן לנדו  ביום נובמבר 6, 2010 בשעה 9:06 am

  צודק. המגיב מעלי לא מבין דבר בסיסי בדמוקרטיה: זה לא תפקיד השלטון לבטל את דעת הרבנים או לעודד "החלטות רציונליות" (איכשהו לא נראה לי שהרציונליות של הציבור החילוני בארץ – ברובו לאומני ושטוף גזענות – מרקיעה שחקים). וזה גם לא התפקיד של סטודנטים. דבר אחד זה להיאבק למען שוויון בתמיכה, דבר אחר זה להיאבק למעט שוויון ב"אי-תמיכה". וזה האבסורד בזעקת הסטודנטים.

  אגב: "מפנקסו של פשיסטן" היה טור עיתונאי של אב"א אחימאיר. לא זכורה לי אמירה כזאת של ז'בוטינסקי.

 • אורן  ביום דצמבר 23, 2010 בשעה 9:07 am

  חחח. בואו לא נתייחס לחרדים כמקשה אחת, אבל… לסטודנטים כן!!
  "שום מילה על הכיבוש"
  עמדת שמאל סהרורי, שסטודנטים בכלל צריכים להגיד משהו על ה"כיבוש", שיש להם עמדה אחת לגבי העניין, ושיש על מה להפגין.
  "שום מילה על צדק חברתי"
  קודם כל, העברת כסף מקיצבאות הוא "צדק חברתי". דבר שני, אם היית יודע על מה אתה כותב, היית מבין שהסלוגן הזה, הוא חלק תמידי ממאבק הסטודנטים באוצר. שלא נדבר על שגם בנפרד הפעילות של סטודנטים בפעילויות חברתיות גבוהה בהרבה מכל ציבור אחר.
  "בואו ניקח מהם את הכסף. כדי שיהיה שוויון"
  האברכים לא עובדים מבחירה ומקבלים עבור זה כסף. הכסף "שנלקח" מהם הוא כסף שמגיע מציבור יצרני. הקיצבאות לא יוצרות שיוויון ושיוויון לא קשור לכאן בכלל- מי שהכניס את זה למשוואה זה בג"ץ.
  "כיף לסטודנטים על ההירואיות מול החלשים"
  נראה לי שפעם אחרונה שעיינת במפה הפוליטית זה ב-64'

  הייתי יכול להמשיך לצטט אבל זה די ברור שכתבת מתוך איזה זרם תודעה מוזר שלא בדיוק תקשר עם הצד הרציונלי.

 • rafram  ביום דצמבר 26, 2010 בשעה 9:39 am

  אורן, לא אני התייחסתי לכולם כמקשה אחת. אלא המפגינים. כל המשוואות והסיסמאות היו סטודנטים נגד חרדים. מאד מתוחכם.
  הסטודנטים בעולם מתגאים ופועלים בקונטקסט של זכויות אדם וצדק חברתי, כי זה מה שאינטלקטואלים בעלי מצפון הומאני עושים בדכ.
  האם צדק חברתי בעיניך זה לקחת מאוכלוסיה חלשה אחת לאוכלוסיה חלשה אחרת, כאשר סכומים מטורפים של כסף עדיין מגיעים לקבוצות החזקות? למה שלא תתייחס לתקציב הבטחון או לעתודות הגז או לכל פול אחר של כסף ציבורי? למה רק להיטפל לקבוצה שאנשיה מקבלים 800 שקל בחודש כדי להתקיים?
  תמשיך לעצום עיניים ממה שקורה. זה מה שנקרא להיות רציונלי. מפוכח. חכם. סטודנט בישראל.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: